DNEŠNÍ VÝZNAMNÁ UDÁLOST

12.01.2015 11:00

Měli jsme tu čest dnes 12. 1. 2015 přivítat v Leteckém muzeu v Kunovicích ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.
V celé dosavadní historii muzea, trvající více než 40 let, to bylo vůbec poprvé, kdy muzeum navštívil významný představitel vlády.

Na snímku u letounu L-410A (OK-ADO) zleva: Martin Hrabec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a šéfpilot Aircraft Industries a předseda Slováckého aeroklubu Kunovice Stanislav Sklenář. (Foto: František Kotrba)

Rádi jsme provedli pana ministra expozicí a odpověděli na otázky o historii letecké výroby v Kunovicích o zajímavých letadlech ve sbírce a o muzeu samotném. Velmi nás překvapil a potěšil jeho skutečný zájem o letectví.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek také podpořil záměr členů Slováckého aeroklubu Kunovice na vybudování plnohodnotného a živého leteckého muzea v centru letectví na Moravě v Kunovicích. Jedině živá tradice umožní přilákat více zájemců o letecké obory.

Z tiskové zprávy MPO:
"Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navštívil 12.1.2015 tři moravské výrobce letecké techniky, společnosti Evektor Kunovice, Aircraft Kunovice a ZLIN AIRCRAFT Otrokovice. Jednal rovněž s představiteli Asociace leteckých výrobců.
"Letecký průmysl prošel velice složitým, krizovým obdobím v devadesátých letech. Ještě před několika lety nepředstavoval, přes skvělou tradici výroby českých letounů a letecké techniky, nijak atraktivní perspektivu. Přitom j...de o náročné high-tech odvětví, produkující výrobky s vysokou přidanou hodnotou, které vytváří vynikající obraz o schopnostech českého vývoje a strojírenské výroby po celém světě. Cítím velký dluh mimo jiné za nezájem některých předešlých ministrů průmyslu a obchodu o toto odvětví a budu se snažit ho desítkám českých leteckých výrobců vynahradit," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
Ten svou dnešní návštěvu zahájil nejprve v Leteckém muzeu v Kunovicích, kde se setkal s jeho vedoucím Martinem Hrabcem, který ocenil, že Jan Mládek je vůbec prvním ministrem, který letecké muzeum navštívil. "Velmi si vážím toho, že jste první ministr, který projevil zájem o návštěvu muzea v Kunovicích. Naše muzeum představuje tradici letecké výroby na Uherskohradišťsku," řekl Martin Hrabec ministru Mládkovi při návštěvě muzea. ..."

Celá tisková zpráva: http://www.mpo.cz/dokument155163.html

Na snímku zleva: Martin Hrabec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, šéfpilot Aircraft Industries a předseda Slováckého aeroklubu Kunovice Stanislav Sklenář a v pozadí MiG-21F (0514) (Foto:  František Kotrba)

Děkujeme za tuto vzácnou návštěvu!
Tým Leteckého muzea v Kunovicích