Tisková zpráva 12.3.2017

Historicky první cenění práce muzejníků z Kunovic

Vážení,

dovolte nám vás informovat o tom, že v pátek 10. 3. 2017 jsme měli tu čest převzít ocenění v leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Jedná se o historicky první ocenění práce kunovických muzejníků.

U příležitosti: Slavnostního ocenění nejlepších leteckých sportovců

pořádané pod záštitou předsedy poslanecké sněmovny a pod patronátem podvýboru pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku poslanecké sněmovny parlamentu ČR.

Uděleno od:

Aeroklub Česká republika

Letecká amatérská asociace ČR,

Český balonový svaz

Svaz modelářů ČR

Plachtařský Old timer klub ČR

Klub leteckých novinářů syndikátu novinářů ČR

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Udělili nám: "Zvláštní cenu za mimořádný počin v oblasti leteckého muzejnictví a za propagaci letectví uskutečněním akce "Velký přelet vládního Tupolevu TU-154M - Naganský expres", kterou připravovali v létech 2014 až 2016 a zakončili 23. až 25. září 2016  pozemním transportem letounu z letiště Praha - Kbely do Kunovic.

Cenu za LMKU převzal Martin Hrabec z rukou Ing. Jana Sýkory (kurátora Vojenského historického ústavu, Praha Kbely)

Přejeme Vám hezký zbytek víkendu.