Tisková zpráva 21. 3. 2016

Velký přelet aneb Jdeme na finále!

Vážení přátelé Velkého přeletu,

od spuštění naší kampaně na Startovač.cz uplynuly čtyři týdny a my se blížíme k závěru. Leteckou hantýrkou řečeno: jdeme na finále! Přistávat budeme ve středu 23. 3. v 19:05. Všichni jsme napjatí, jak daleko až doletíme a na jakou částku nakonec dosáhneme. Už teď se nám povedly neuvěřitelné věci - shromáždili jsme dostatečnou částku nejen na přepravu Naganského expresu, ale také na ale také na původní letištní schody a na jeho "zabydlení" v muzeu v Kunovicích.
Jsme na dosah k částce na zakonzervování a opravě laku, který za léta stání ztratil své ochranné vlastnosti.

Děkujeme Vám za veškerou podporu a ještě jednou bychom Vás rádi požádali o pomoc. V této chvíli máme shromážděno přes 800 000 Kč, ale podle zástupců Startovač.cz máme šanci ještě "poskočit" o slušnou částku vzhůru (a možná dokonce ohrozit magickou hranici jednoho milionu). Mohli bychom se tak stát třetím nejúspěšnějším projektem českého crowdfundingu (hned za superprojekty Trabantů a DVTV)! Pomoci nám může cokoli - krátký článek nebo třeba jen zveřejnění výzvy či podpory na vaší facebookové stránce či osobním profilu, a to nejpozději během pondělí či úterý. Rozhodnete-li se nám pomoci, prosíme o zveřejnění
odkazu https://www.startovac.cz/projekty/velky-prelet/ s důrazem na to, že se jedná o poslední možnost podpořit partu nadšenců a
získat unikátní odměny, které po ukončení kampaně už nikde jinde koupit nepůjdou.

Přípravy Velkého přeletu zdárně pokračují i na dalších frontách. O víkendech se ve Kbelích připravuje sejmutí kýlových ocasních ploch. A velmi důležitého pokroku
jsme dosáhli v komunikaci s úřady: díky vstřícnosti Ministerstva obrany zastoupeného Agenturou hospodaření s nemovitým majetkem státu jsme získali souhlas k prodloužení výpůjčky plochy, kde nyní letadla stojí, až  do konce roku 2016. Přípravy k Velkému přeletu tedy mohou pokračovat dál!

Děkujeme vám za přízeň a za pomoc. A zůstaňte i nadále na příjmu, prosíme! :-)

posádka Velkého přeletu