Tisková zpráva 5.6.2017

Velký přelet převezme ocenění za Kolektivní rekord roku 2016

Vážení přátelé Velkého přeletu,

rádi si Vás i vaše čtenáře dovolujeme informovat o tom, že   v pátek 9. 6. 2017 převezmou zástupci Leteckého muzea v Kunovicích (LMKU) na festivalu "Pelhřimov -
město rekordů" výroční rekordmanskou cenu REKORDMAN ROKU 2016 za kolektivní rekord Velký přelet.

Ocenění za LMKU převezmou kapitán Velkého přeletu Martin Hrabec, druhý pilot Přeletu Josef Hajchel a  vedoucí přepravy z firmy Universal Transport Martin Ludvík. Velký přelet sice Pelhřimovem přímo neprojel, ale jsme rádi, že i zde zanechá stopu"

Loni v září jsme při Velkém přeletu přepravili 50,5 metru dlouhý  transport s trupem letounu TU-154 M "Naganský expres" (reg. č. 1016) z Prahy-Kbel do Leteckého muzea v Kunovicích. Během tří dnů jsme překonali vzdálenost 383,1 km a zapsali jsme se tak do české knihy rekordů jako největší přepravní akce letecké techniky v historii ČR.

Doufáme, že vás informace potěšila podobně jako nás. Budeme moc rádi, když se o ni podělíte se svými čtenáři.

S pozdravem a přáním krásných letních dní

posádka Velkého přeletu