Tisková zpráva 8. 3. 2016

Jsme v polovině letu Startovačem. Jak se nám dařilo a co dál?

Vážení přátelé,

Velký přelet na Startovači odstartoval právě před 15 dny, což znamená, že jsme přesně v polovině kampaně. Co se nám za tu dobu povedlo?

Společně s našimi startéry jsme dokázali to nejdůležitější – shromáždili jsme potřebnou částku 400.154 Kč, nutnou na přepravu Naganského expresu z Prahy do Kunovic. Povedlo se nám to během neuvěřitelného časového úseku – hotovo bylo už za 39 hodin.

Pak jsme zamířili k dalším milníkům, protože naše letadlo je hladové nejen na cestách, ale i doma, má-li zůstat v dobré kondici. Jeho „ubytování“ v kunovickém muzeu bude také něco stát. Díky velkorysosti našich startérů jsme už pokryli extra náklady na dvoje originální schody pro přístup do letadla a vybudování fundamentu (zpevněné plochy) pod ním. A máme před sebou další milníky: oprava a konzervace laku, oprava osvětlení, audio a videosystému v saloncích... a také milník nejvyšší – pořízení reversů motorů a v extrémním případě i samotného motoru – to kdyby k nám naši startéři byli opravdu neskonale štědří :-)

Nyní, v polovině kampaně, se nám podařilo shromáždit přes 700 000 Kč, což nás dostalo přibližně do poloviny nákladů na opravu zevnějšku letadla. I když nikdo z nás asi nedoufá, že se nám podaří zopakovat raketovou rychlost z prvních dní, věříme, že nakonec dosáhneme nějaké pěkné kulaté částky.

Náš let se teď zpomalil a zklidnil, což může budit dojem, že jsme začali poklimbávat. Ale posádka nespí, jenomže musí pracovat nejen na demontážích, ale také připravit druhou polovinu kampaně. :-) Rozhodli jsme se, že to teď trošku „osolíme“, přidáme výkon a uděláme pár manévrů. Připravili jsme několik nových odměn speciálně pro dámy i pro nejmenší. V nabídce přibudou nová, slušivá trička jen pro slečny a dámy, náramky, mini přívěsky na řetízek či náramek... a pro nejmenší „startovadla“ máme originální, ručně vyráběná perníková „tučka“ (na rozdíl od toho našeho snadno demontovatelná :-)

Naše kampaň pokračuje dál. Budeme rádi, když se o aktuálním vývoji zmíníte ve svém médiu. V takovém případě prosíme o sdílení odkazu: https://www.startovac.cz/projekty/velky-prelet/

Děkujeme Vám za podporu a za sympatie. Bez Vaší pomoci bychom to nedokázali.

posádka Velkého přeletu