Tisková zpráva 24.2.2017

Rok od spuštění kampaně na Startovač.cz

Vážení,

  přesně před rokem, ráno 24. 2. 2016, necelé dva dny po spuštění kampaně, jsme díky startérům získali potřebnou částku 400.154 Kč na transport Naganského expresu z Prahy do Kunovic. Takto nečekaně rychle nám pomohli splnit první a klíčový milník naší kampaně a zažehnali možný debakl. Druhý milník, pořízení originálních letištních nástupních schodů, rozdrtili hned vzápětí po prvním milníku. Milníky jsou v podstatě naše závazky vůči startérům.

A jak se nám daří plnit naše závazky po roce od spuštění kampaně?

První závazek "transport" byl splněn v září 2016 což nezůstalo utajeno ani široké veřejnosti. Druhý závazek "originální mobilní letištní schody" byl splněn v únoru 2017.

Rádi se také pochlubíme, že jsme 24. ledna 2017 celkem bez problémů nasadili kýlovku čili svislou ocasní plochu, takže éro už definitivně přestalo připomínat ponorku.

Teď nás čeká "neviditelné a nekonečné" natloukání a šroubování mnoha a mnoha svorníků a brzy se ozveme i s fajn novinkou, která původně nebyla v plánu. ;-) 

Aktuální stav montážních prací je tedy následující:

  • připevnit oba díly centroplánu k trupu  - SPLNĚNO = letadlo stojí na vlastních nohách
  • nasadit svislou ocasní plochu "kýlovku" - SPLNĚNO

Závěrem vás rádi informujeme, že 20. 2. 2017 proběhla premiéra režisérkého sestřihu dokumentu "Velký přelet epizoda 1" v kině Hvězda v Uherském Hradišti. V závěrečných titulcích filmu jste samozřejmě nechyběli ani vy. Nezapomínáme!

Děkujeme vám za podporu a důvěru, kterou jste do nás před rokem vložili.

Věříme, že naše novinky na oplátku udělaly radost vám. 

S pozdravem

posádka Velkého přeletu